Jönköpings kommun

Prova-på-tillfälle NIU Fotboll!

Nu erbjuder Sanda NIU Fotboll dig som är till att söka gymnasiet nästa år möjligheten att prova på vad det skulle innebära att vara elev på Sandagymnasiet och samtidigt kombinera dina fotbollsdrömmar med dina gymnasiestudier!

Datum: tisdagen den 10 november
Tid: kl. 10.30
Plats: Rosenlunds IP (konstgräs)

Vi inleder med en presentation av tränarstab och genomför därefter en träning på ca 75 minuter. Syftet med träningen är att bekanta sig med oss instruktörer samt ta del av vårt träningsupplägg och genomförande. Efter träningen bjuder vi på lättare fika och har en kortare information på ca 45 minuter om vår verksamhetsidé: kombinationen idrott och studier. Det kommer självfallet finnas utrymme under dagen att ställa frågor till oss instruktörer!

Omklädningsrummen är Corona-anpassade vilket innebär säker dusch och ombyte. Maxgräns är 50 personer och först till kvarn gäller. Anmälan sker via mail till Sandra Wuopio senast den 2 november på: sandra.wuopio@jonkoping.se

Varmt välkommen med din anmälan!